Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Agnus Dei fiton çmimin e 100-të jubilarPrishtinë, 15 mars 2018 - Filmi kosovar “Agnus Dei” me skenar dhe regji të Agim Sopit, është shpallur si Filmi më i mirë i metrazhit të gjatë /...më shumë
Dokumentari për Runikun e Petrit Halilajt shfaqet në WashingtonPrishtinë, 15 mars 2018 - Kultplus ju sjellë artikull në të cilin artist Petrit Halilaj flet për artefaktet që mungojnë, imigrim, mungesën e lëvizjes...më shumë
Rita Ora dhe Dua Lipa nominohen në të njëjtën kategori në “Echo Awards”Prishtinë, 14 mars 2018 - Emrat e këngëtareve shqiptare, nuk po mungojnë në asnjë event të madh artistik. Dua Lipa dhe Rita Ora në muajin prill do të...më shumë
“The New Body” nga Astrit Ismaili sonte në Digital Spring FestivalPrishtinë, 14 mars 2018 - Artisti nga Kosova Astrit Ismaili, po prezantohet në “Digital Spring Festival” me projektin tij të titulluar “The New Body” në...më shumë
Në Zvicër hapet ekspozita e piktorit Sylë MujajPrishtinë, 13 mars 2018 - Në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Bernë të Zvicrës është hapur ekspozita “Mozaiku Artistik” e...më shumë
“Vienna World Orchestra” në Prishtinë më 31 marsPrishtinë, 13 mars 2018 - Ansambli 8 anëtarësh “Vienna World Orchestra” do të mbajë koncert në Prishtinë në kuadër të edicionit të...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163