Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Festivali tre ditor sjellë në parkun e Gërmisë Dua Lipën dhe dy yje të tjerë botërorPrishtinë, 20 mars 2018 - Dua Lipa do të jetë pjesë e festivalit tre ditor ‘Sunny Hill’ i cili do të mbahet në parkun e Gërmisë këtë...më shumë
Kori “Siparantum” i Pejës përfaqëson Kosovën në festivalin koreve botërore në FrancëPrishtinë, 20 mars 2018 - Kori “Siparantum” i qytetit të Pejës do të jetë pjesë e festivalit ndërkombëtar të koreve botërore, që...më shumë
“Aga” nga Lendita Zeqiraj në mesin e projekteve të përzgjedhura për “Meeting Point”Prishtinë, 19 mars 2018 - Njëzetë e tre projekte filmike do të prezantohen në edicionin e nëntë të Meeting Point – Vilnius që do të mbahet prej...më shumë
“Martesa”, filmi i Blerta Zeqirit me premierë edhe në TurqiPrishtinë, 19 mars 2018 - Filmi i metrazhit të gjatë “Martesa” me regjisore Blerta Zeqirin do të ketë premierën turke gjatë muajit prill në...më shumë
Prezantimi në Poloni, piktores Albana Ejupi i hap dyer të rejaPrishtinë, 16 mars 2018 - Cikli dyshe i veprës “Aktor shqiptar” ka zënë vend në ambiente të galerisë në Varshavë të Polonisë, në...më shumë
Elbenita Kajtazi, gjysmëfinaliste në konkursin Glyndebourne Opera CupPrishtinë, 16 mars 2018 - Në Glyndebourne të Anglisë, në një nga shtëpitë operistike më me nam, sopranoja shqiptare Elbenita Kajtazi do të garojë...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163