Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

“Your Song” e Rita Orës arrin 100 milion shikime në SpotifyPrishtinë, 4 gusht 2017 - Pas dy vitesh pauzë në skenën muzikore, Rita Ora dy muaj më parë u rikthye me “Your Song”, e cila rezultoi suksesshëm, pasi ajo...më shumë
Vepra e artistit Alban Muja, në ekspozitën permanente të Muzeut Ludwig në BudapestPrishtinë, 3 gusht 2017 - Njerëz të rëndomtë mbajnë në duar fotografinë e qyteteve, emrat e të cilëve në fakt janë edhe emrat e këtyre...më shumë
Filmi i animuar i punuar nga të rinjtë e Kosovës e Serbisë shfaqet në Komitetin e Helsinkit Prishtinë, 3 gusht 2017 - Filmi i shkurtër i animual ‘Q&A’, i cili është realizuar në kuadër të programit ‘Serbia and Kosovo: Intercultural...më shumë
“A long way home” me regji të Ibër Dearit edhe në një tjetër festival ndërkombëtarPrishtinë, 2 gusht 2017 - Filmi i metrazhit të shkurtër “A long way home”, film ky i cili për regjisor dhe skenarist ka Ibër Dearin, ndërsa producent Afrim...më shumë
Skitari nga Rahoveci do të përfaqësojë Kosovën në “2018 Winter Olympics”Prishtinë, 2 gusht 2017 - Besnik Sokoli nga Rahoveci i cili jeton në Brooklyn, New York, është duke ushtruar shumë çdo ditë sepse synon të marrë...më shumë
Përparim Rama i hyn garës botërore me një dizajn mahnitës restaurantiPrishtinë, 1 gusht 2017 - Arkitekti me famë botërore, Përparim Rama i është futur edhe një gare për të triumfuar. më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1083