Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Kosova mposht Azerbajxhanin, rrit gjasat për kualifikimPrishtinë, 23 mars 2018 - Kosova U21 ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme ndaj Azerbajxhanit në Mitrovicë, e vlefshme për kualifikim në...më shumë
Feride Rushiti nderohet nga Departamenti Amerikan i shtetit me çmimin “Gratë e guximshme”Prishtinë, 23 mars 2018 - Feride Rushiti është në mesin e grave që Shteti Amerikan i nderon këtë vit me Çmimin “Gratë e Guximshme”. Kjo...më shumë
Sihana Badivuku me koncert në ItaliPrishtinë, 22 mars 2018 - Violinistja Sihana Badivuku së shpejti do të paraqitet me një koncert të radhës në Ragusa të Italisë, shkruan KultPlus. më shumë
“Me dasht’…” në festivalin prestigjioz të KanadasëPrishtinë, 22 mars 2018 - Në ekranin e një prej festivaleve më të mëdha botërore të filmit dokumentar, do të shfaqet edhe një produksion nga Kosova....më shumë
Filmi i Zgjim Terziqit, pjesë e festivalit The Brussels Short Film FestivalPrishtinë, 21 mars 2018 - Filmi i shkurtër “Një Muaj” me skenar dhe regji nga Zgjim Terziqi dhe producent Agon Syla do të jetë pjesë e festivalit kualifikues...më shumë
13-vjeçari nga Kosova, fitues i vendit të parë në “Palaio Faliro Guitar Festival” në AthinëPrishtinë, 21 mars 2018 - 13 vjeçi nga Mitrovica, Diar Aliu, nxënës i klasës së 7-të, ishte pjesëmarrës në edicionin e 7-të të...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163