Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

“The Independent” përshkruan bjeshkët e përbashkëta të Kosovës, Shqipërisë dhe Malit të ZiPrishtinë, 2 nëntor 2017 - Gazeta britanike “The Independent” ka publikuar një shkrim të gjatë, përshkrues që shpjegon turizmin në bjeshkët e...më shumë
Në Belgjikë, ligjëratë nga Alketa Xhafa Mripa kundër dhunësPrishtinë, 2 nëntor 2017 – Më 14 nëntor, artistja Alketa Xhafa Mripa është ftuar të flasë në javën e artit “Një javë të...më shumë
Pesë filma të Kosovës po synojnë BerlinalenPrishtinë, 1 nëntor 2017 - Katër filma të metrazhit të gjatë dhe një dokumentar do të prezantohen para selektorëve të Berlinales, filma këta...më shumë
“Një muaj” nga Kosova, premierë botërore në KajroPrishtinë, 1 nëntor 2017 - Filmi nga Kosova, që rrëfimin e bazon në ngjarje të vërtetë, i realizuar nën regji të Zgjim Terziqit do të jepet...më shumë
Kosovari Arben Lumi në mesin e 5 berberëve më të mirë në botëPrishtinë, 31 tetor 2017 - Talentët shqiptarë nga Kosova thyejnë një tjetër rekord në botë. Nuk bëhet fjalë për futbollin, muzikën apo...më shumë
“Identitet” nga Majlinda Kelmendi ekspozohet në manifestimin “Ora e Maleve”Prishtinë, 31 tetor 2017 - Artistja Majlinda Kelmendi ka hapur ekspozitën e saj personale “Identitet” në kuadër të manifestimit tradicional “Ora e...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1161