Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Ushqim tradicional kosovar në Panairin e Krishtlindjes në ZagrebZagreb, 7 dhjetor 2015 – Përfaqësues të Ambasadës së Kosovës në Zagreb, kanë marrë pjesë në Panairin Tradicional të Krishtlindjes...më shumë
Bujqësia, sektori që pritet të përfitojë shumë nga MSAPrishtinë, 7 dhjetor 2015 - Në kuadër të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA), Kosova ka arritur të negociojë lirimin nga taksa doganore për...më shumë
Sot në Kosovë shënohet dita e Dritës, e njohur si “Hanukkah”Prishtinë, 7 dhjetor 2015 - Me rastin e Festivalit të Dritës "Hanukkah", Bashkësia Hebraike e Kosovës, shpreh dëshirat e saj më të sinqerta dhe uron që...më shumë
Petrit Halilaj, me ekspozitë personale në Milano të ItalisëPrishtinë, 4 dhjetor 2015 – Artisti shqiptar nga Kosova, Petrit Halilaj, në muzeun HangarBicocca të Milanos në Itali, është prezantuar me ekspozitën e tij...më shumë
Të rinjtë kosovarë që fituan garën e NASA’s arrijnë në stacionin hapësinor në Florida Prishtinë,4 dhjetor 2015- Grupi i të rinjve kosovarë që kanë fituar një projekt ndërkombëtar në NASA. Fotografia e postuar nga grupi i të rinjve,...më shumë
Projekti i Alketa Xhafës “Mendoj për ty” mori çmimin FIDESPrishtinë, 4 dhjetor 2015 - Projekti “Mendoj për ty”, me krijuese artisten Alketa Xhafa, nëpërmjet të cilit u mblodhën fustane në kauzën e grave...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191
Artikuj: 1141