Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Dua Lipa sërish në vend të parë, këtë herë e rrëzon Justin BieberPrishtinë, 28 gusht 2017 - Dua Lipa edhe këtë herë ka siguruar pozitën e parë në toplistën britanike. më shumë
Për çmimin “Gruaja e Vitit 2017” në Skoci, e nominuar edhe kosovarja Remzije SherifiPrishtinë, 25 gusht 2017 - Janë bërë publike nominimet në The Scotish Women’s Awards, dhe në mesin e shumë grave të famshme skoceze, në...më shumë
Arkitekti Përparim Rama dhe ekipi i tij do të dizajnojnë parkun e njohur në AngliPrishtinë, 25 gusht - 2017 Arkitekti i njohur kosovar Përparim Rama së bashku me ekipin e tij kanë fituar të drejtën për ta dizajnuar parkun e njohur të...më shumë
Sislej Xhafa, pjesë e ekspozitës së ardhshme në Il Palazzo del QuirinalePrishtinë, 24 gusht 2017 - Për herë të parë, Il Palazzo del Quirinale në Romë do të mirëpresë një ekspozitë të artit bashkëkohor.më shumë
“Rooftop Story” premierë botërore në “Montreal World Film Festival” që fillon sot Prishtinë, 24 gusht 2017 - Filmi “Rooftop Story” me skenar nga Gazmend Nela dhe Arian Krasniqi dhe regji nga Gazmend Nela do të ketë premierën botërore në...më shumë
VICE rekomandon punën e Petrit Halilajt në Bienalen e VeneciasPrishtinë, 23 gusht 2017 - Aty ku ekspozon Petrit Halilaj, artistët tjerë vetëm mund të shpresojnë të marrin vëmendjen që merr ai. Rëndësia dhe...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1085