Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Mediet ndërkombëtare i bëjnë jehonë albumit “Me motive tona”, të Rona NishliutPrishtinë, 10 dhjetor 2015 - Portali i mirënjohur ndërkombëtar, “Wiwibloggs”, i ka kushtuar një artikull albumit të sapo publikuar të këngëtares...më shumë
Regjisori turk Semib Kaplanoglu paraqitet tre filma në KosovëPrishtinë, 10 dhjetor 2015 - Filmat “Qumështi”, “Veza”, dhe “Mjalta”, janë tre filmat e regjisorit turk Semib Kaplanoglu, i cili do të jetë i...më shumë
Muzeu Kombëtar i Kosovës prezanton rezultatet e punëtorive me personat e verbërPrishtinë, 10 dhjetor 2015- Në kuadër të programit të ri të Muzeut Kombëtar të Kosovës të titulluar “Qasja taktile”, u organizuan një...më shumë
7Arte anëtarësohet në rrjetin e qendrave kulturore Trans Europe HallesPrishtinë, 10 dhjetor 2015 - 7Arte përmes një njoftimi për medie, bën të ditur pranimin e saj në rrjetin e qendrave kulturore Trans Europe Halles. Trans Europe...më shumë
Filmi “Shok” bën hapin e parë drejt “Oscar”-itPrishtinë, 10 dhjetor 2015 - Filmi “Shok”, ka arritur të përzgjidhet në mesin e dhjetë filmave për këtë vit në kategorinë “Best Live...më shumë
Nesër premiera e fundit për këtë vit nga Trupa e Baletit Kombëtar të KosovësPrishtinë, 9 dhjetor 2015 - “Starvinsky & Ravel”, një shfaqje neo-klasike me dy koreografë është premiera e katërt dhe e fundit për këtë sezon...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192
Artikuj: 1147