Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Shkolla që do ta ndërtojë Rita në Kosovë, do të mbajë emrin ‘Rita Ora’Prishtinë, 30 shtator – Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora do të hapë një shkollë të arteve skenike në kryeqytetin e Kosovës, në...më shumë
Kosova nominon filmin “Babai” për OscarPrishtinë, 28 shtator- Kosova ka nominuar filmin ‘Babai’ të regjisorit Visar Morina për kategorinë Filmi më i mirë i huaj. Kjo është hera e...më shumë
Në Kosovë besimtari katolik pastron xhaminëPrishtinë, 23 shtator – Mikel Quni nga Klina është shembulli më mirë i tolerancës ndërfetare në Kosovë. Ai për çdo festë të...më shumë
Rita Ora planifikon të ndërtojë një shkollë të arteve skenike në KosovëLondër, 22 shtator - Këngëtarja me famë botërore Rita Ora në një intervistë për GlamourMagazine ka bërë të ditur se ka në plan...më shumë
Artisti kosovar pjesëmarrës në Vienna ContemporaryVjenë, 21shtator – Historia për emrat e qyteteve të Shqipërisë, që i bartin vajzat dhe djemtë nga Kosova, do të shpaloset në Vjenë të...më shumë
Arkeologët në Kosovë kanë gjetur rezidencë perandorake Prishtinë, 19 shtator – Arkeologët kosovarë kanë zbuluar një objekt me perimetër shumë të madh gjatë gërmimeve arkeologjike në Dresnik...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1083