Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Kosova merr pjesë në kualifikimet për Davis CupPrishtinë, 24 dhjetor 2015 - Përfaqësuesja e Kosovës do të marrë pjesë në kualifikimet e Kupës Botërore të tenisit “Davis Cup”. më shumë
Instalacioni “Mendoj për ty” nga Alketa Xhafa, listohet në ngjarjet e vitit nga UNWOMENPrishtinë, 23 dhjetor 2015 - UNWOMEN ka përzgjedhur instalacionin artistik “Mendoj për ty” nga Alketa Xhafa si një prej ngjarjeve që këtë vit kanë...më shumë
Filmi “Koordinatat” në garë me filmat nga Ballkani, në janar shfaqet në ParisPrishtinë, 22 dhjetor 2015 - Filmi “Koordinatat”, me skenar dhe regji të Arbreshë Rubovcit, po merr pjesë në garën e festivalit “altcineAction”, ku po...më shumë
Sot shpallen fotografitë më të mira të Wiki Loves Monuments në PrishtinëPrishtinë, 22 dhjetor 2015 - Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve në bashkëpunim me organizatën për qasjen e lirë nw kulturë, FLOSSK, me...më shumë
Edicioni i 15-të i Festivali DokuFest hap konkursin për kampin pranverorPrishtinë, 21 dhjetor 2015 - Festivali i filmit të shkurtër dhe dokumentar, DokuFest, që mbahet çdo vit në qytetin e Prizrenit, ka hapur konkursin për të...më shumë
Në Vjenë hapet ekspozita e piktorit shqiptar Gazmend Freitag “Momente të bukura”Vjenë, 21 dhjetor 2015 - Në kryeqytetin austriak po qëndron e hapur ekspozita personale e piktorit të njohur shqiptar Gazmend Freitag e titulluar “Schöne Momente/ Momente...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192
Artikuj: 1147