Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Pianistja me nam botëror Ardita Statovci nis vitin me koncerte në Austri e ZvicërPrishtinë, 6 janar 2016 - Shtëpia-muze e kompozitorit të famshëm Johannes Brahms është “stacioni” i saj i parë për këtë vit. Prej...më shumë
Djelmoshat e Kombëtares së Hendbollit shpresojnë në fitore kundër Bosnjë e Hercegovinës Prishtinë, 06 janar 2016 -Federata e Hendbollit e Kosovës do të përballet sot me Bosnjën dhe Hercegovinën, në takimin e vlefshëm për eliminatoret për...më shumë
Hendbollistja kosovare, Albana Arifi po shkëlqen në SuediPrishtinë, 05 janar 2016 - Shumë sportistë kosovarë janë duke lënë gjurmë në sportin ndërkombëtar. Në rrugën e suksesit...më shumë
Xhudistet Kelmendi, Gjakova e Krasniqi, mund t’ia sjellin Kosovës medaljen e parë olimpikePrishtinë, 05 janar 2016 - Kanë nisur sfidat për sportistet më të mira në vend, xhudistet e klubit Ippon nga Peja. Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova e Distria Krasniqi...më shumë
Kapitenja Vjollca Hoti dekorohet me çmimin për trimëri “Madaljen Valor” në Britani e MadhePrishtinë, 05 janar 2016 - Femrat kosovare po vazhdojnë të bëhen pjesë e zhvillimeve historike për Kosovën. Kapitenja Vjollca Hoti bëri historinë për...më shumë
Dua Lipa në garën e BBC për Zërin e VititPrishtinë, 05 janar 2016 - Dua Lipa, këngëtarja e re nga Kosova, është në mesin e garuesve kryesorë për shpërblimin “Sound of 2016”, që...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192
Artikuj: 1147