Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Shfaqja franceze “Tordre” solli një vallëzim bashkëkohor për publikun kosovarPrishtinë, 13 nëntor 2017 - Një skenografi e thjeshtë, e përqendronte të gjithë vëmendjen tek dy valltarët. Me një ritëm të ngadaltë...më shumë
Dua Lipa - “Këngëtarja më e mirë e re” në MTV EMAPrishtinë, 13 nëntor 2017 - Këngëtarja kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV...më shumë
Kosova pranohet në SEE Cinema NetworkPrishtinë, 10 nëntor 2017 – Kosova i është bashkuar rrjetit më të madh të fondeve të filmit në Ballkan, SEE Cinema Netëork, bën të...më shumë
Filmi “Memory” i regjisorit nga Kosova sot shfaqet në Festivalin e VirxhiniasPrishtinë, 10 nëntor 2017 – “Memory”, filmi i regjisorit kosovar, Ilirjan Himaj, do të shfaqet sot, të premten, në Festivalin e Filmit në Virxhinia. më shumë
Filmi “T’padashtun” i Kosovës, i propozuar për Oscar, shfaqet në LA ScreeningsPrishtinë, 9 nëntor 2017- Filmi “T’padashtun”, që trajton dramat dhe traumat e shkaktuara nga lufta e vitit 1999 në Kosovë, me regji të Edon Rizvanolli...më shumë
Adriana Matoshi dhe Dj Pm drejt themelimit të “Javës Kulturore Shqiptare” në SuediPrishtinë, 9 nëntor 2017 - Bashkë me shoqatën “Dardania” në Suedi, aktorja kosovare Adriana Matoshi dhe dj Pm, janë duke zhvilluar takime me fëmijët...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163