Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Wanderlust: Pesë arsye se përse duhet ta vizitoni KosovënPrishtinë, 21 shkurt 2018 - “Wanderlust” është revistë e themeluar në dhomë të fjetjes gjatë vitit 1993 nga dy entuziastë të...më shumë
“Sarabande” për Petrit Çekun premierë në ZagrebPrishtinë, 21 shkurt 2018 - Në dimrin e vitit 2014, muzikanti nga Kosova që ka shkelur skena prestigjioze, e kishte ftuar miken e tij regjisore ta përcillte gjatë realizimit...më shumë
Visar Morina me “Exil” merr çmimin gjerman për skenarin më të mirëPrishtinë, 20 shkurt 2018 - Në prani të 600 mysafirëve, ministrja gjermane e Kulturës, Monika Grütters, e ka nderuar regjisorin kosovar Visar Morina me çmimin...më shumë
Filmi “Martesa” do të shfaqet në NorvegjiPrishtinë, 20 shkurt 2018 - Filmi i metrazhit të gjatë “Martesa”, më regji të Blerta Zeqirit do të shfaqet në “Kosmorama International Trondheim...më shumë
Rita Ora: Mezi pres të vi në Kosovën timePrishtinë, 16 shkurt 2018 - Rita Ora të shtunën, më 17 shkurt do të performojë në qendër të Prishtinës, në sheshin “Nënë...më shumë
Në New York hapet ekspozita “Frymëmarrja e Jetës së re” sjell kujtime të luftës dhe bukuritë e KosovësPrishtinë, 16 shkurt 2018 - Konsullata e përgjithshme e Kosovës në New York, ka nisur aktivitetet për ta kremtuar dekadën e parë të pavarësisë së...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186
Artikuj: 1111