Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Muzeu i Kosovës bëhet me ekspozitë të përhershme në 10 vjetorin e PavarësisëPrishtinë, 21 shtator 2017 - Muzeu i Kosovës do të bëhet me ekspozitë të përhershme. Konceptin e saj, grupi punues i kryesuar nga profesori Gazmend Rizaj, ia...më shumë
“Ulpiana” me 15 mijë vizitorë brenda 8 muajvePrishtinë, 14 shtator - Sipas një matematike të thjeshtë, i bie që rreth 60 veta në ditë e vizitojnë “Ulpianën”. Kësisoj ky park...më shumë
Vepra ‘Silentium Est Pax’ e Memli Kelmendit, premierë në FrancëPrishtinë, 14 shtator 2017 - Vepra “Silentium Est Pax” e Memli Kelmendit më 16 shtator do të interpretohet në Les Musicales de Redon në Francë dhe do të...më shumë
Tre filma synojnë të bëhen propozimi i Kosovës për “Oscar”Prishtinë, 13 shtator 2017 - Komiteti selektues do t’i vlerësojë tre filma për të marrë vendimin se cili do të jetë propozimi i Kosovës për...më shumë
Dua Lipa lë prapa këngëtaret e njohura në SpotifyKëngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa, po vazhdon të qëndrojë në Top Listat botërore me këngën e saj të publikuar së fundmi ‘New...më shumë
Marigona Qerkezi kalon provën gjenerale në skenën e BarcelonësPrishtinë, 12 shtator 2017 - Sopranoja kosovare që po bën karrierë nëpër botë, e ka kaluar provën gjenerale, me publik, në njërin prej teatrove...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166
Artikuj: 991