Arkivi

Dhjetor 2014
H Ma E P Sh D
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Viza për shtetasit e huaj

Stay Connected with MFA

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm Thaçi pranoi detyrën nga ministri i deritanishëm, Hoxhaj

12.12.2014

Prishtinë, 12 dhjetor 2014 - Sot në Qeverinë e Kosovës është bërë pranim-dorëzimi i detyrës nga ministri i deritanishëm, Enver Hoxhaj tek zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës...më shumë

Hoxhaj në Koalicionin Kundër-ISIL, i konfirmon Sekretarit Kerry angazhimin e Kosovës

03.12.2014

Bruksel, 3 dhjetor 2014 - Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka marrë pjesë në takimin e Koalicionit Kundër ISIL të organizuar nga Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, të zhvilluar në selinë e NATO-s në Bruksel.më shumë