Arkivi

Janar 2015
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Marrëdhëniet me publikun

Në kuadër të Departamentit për Çështje Konsullore të MPJ funksionon shërbimi i marrdhënieve me publikun.

Ky shërbim i ofron ndihmë shtetasve të Kosovës për zgjidhjen e problemeve të natyrës konsullore.

Shërbimi i marrdhënieve me publikun mund të kontaktohet në:

Tel. +381 38 200 77 111; +381 38 200 11 091
Fax. +381 38 212 552
Email: [email protected]
Adr.:     Ministria e Punëve të Jashtme
Rruga "Luan Haradinaj"
Prishtinë 10000, RKS

Stay Connected with MFA

Zëvendëskryeministri Thaçi përkujton viktimat e Holokausit

27.01.2015

Prishtinë, 27 janar 2015 – Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka kujtuar sot viktimat e Holokaustit. më shumë

Zëvendësministrit Selimit i premtohet përkrahja e Kanadasë për Kosovën

27.01.2015

Prishtinë, 27 janar 2015 – Zëvendësministri i Punëve tëJashtme të Kosovës, Petrit Selimi ka pritur sot ambasadoren jo-rezidente të Kanadasë për Kosovë, Louise Larocque.Në takimin me ambasadoren Larocque është biseduar...më shumë