Na ndiqni në:

Intervista

Hoxhaj: Idetë e Tadiqit kundër vlerave evropianeBerlin, 12 qershor – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës zyrtare në Republikën Federale të...më shumë
"Berlin ist für uns eine unglaublich wichtige politische Adresse"Deutschland habe sein Land in Krisenzeiten stets unterstützt und sei auch weiterhin ein wichtiger politischer und wirtschaftlicher Partner, sagt Außenminister Enver Hoxhaj. Der Kosovo habe...më shumë
Hoxhaj: Ndarja e Kosovës ide shumë e rrezikshme, që do të shkaktonte dhunë dhe jostabilitet në rajon Paris, 2 qershor - Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovë, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës zyrtare në Francë, përveç takimeve...më shumë
INTERVISTË në “Epokën e Re”Flet Enver Hoxhaj

SINJALE POZITIVE PËR NJOHJET

Politika e jashtme nuk eshte kampionat i futbollit, ku per orarin e ndeshjeve eshte i informuar i gjithe opinioni. Po e jap...
më shumë
Hoxhaj: Bisedimet Kosovë-Serbi janë në interes të dy vendeve dhe qytetarëve të tyreMinistri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj thotë se bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë janë në interes të të dy vendeve dhe qytetarëve të tyre....më shumë
Zgjedhjet e reja, degradim për KosovënNëse deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk e votojnë presidentin në njërën nga seancat e ardhshme, dhe me këtë e dërgojnë vendin në...më shumë
Zgjedh Faqen
1234567891011
Artikuj: 64