Na ndiqni në:

Intervista

Enver Hoxhaj, ministre kosovar : « La Serbie doit démanteler ses structures étatiques au Kosovo »Engagé en mars, le dialogue entre le Kosovo et la Serbie reprend aujourd’hui, sous l’égide de l’Union européenne. Il avait été suspendu début...më shumë
Ministri i Punëve të Jashtme Hoxhaj bëri thirrje: Vendet Islame duhet të njohin KosovënMinistri i Punëve të Jashtme së Kosovës Enver Hoxhaj duke përmendur se 80 shtete e kanë njohur Kosovën që nga shkurti 2008 tha se vendet Islame duhet të...më shumë
Hoxhaj: Vendimet e Qeverisë do të zbatohen plotësisht në veriMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në një intervistë për radion gjermane Deutschlandfunk, se pas 12 vjetëve Qeveria e...më shumë
Hoxhaj: Tadic nxitësi i dhunës në veriMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë për të përditshmen zvicerane, Neue Zürcher Zeitung...më shumë
Hoxhaj: Serbia po bënë politikë të MillosheviqitMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë për mediet gjermane se Serbia edhe më tutje është duke...më shumë
MIQTË ISHIN TË INFORMUAR Flet për “Epokën e re”, Enver Hoxhaj
-SHBA-ja dhe BE-ja kanë qenë në dijeni për veprimin e Qeverisë së Kosovës në veri
-Serbia po...
më shumë
Zgjedh Faqen
1234567891011
Artikuj: 64