Na ndiqni në:

Intervista

Intervistë me ministrin e Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj - LAJMKosova brenda pak ditësh do të njihet edhe nga tri shtete. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, në një intervistë...më shumë
Hoxhaj: Viti evropian i KosovësDuke përmendur lansimin e studimit të fizibilitetit dhe dialogun për liberalizimin e vizave, ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj tha për KosovaTimes se ky është viti...më shumë
Ka lëvizje për njohje të reja- Ka lëvizje pozitive edhe nga pesë vendet e Bashkimit Evropian

- E konfirmon: Kryeministri Thaçi së shpejti në vizitë zyrtare në SHBA
më shumë
Enver Hoxhaj : L'UE doit aider davantage le KosovoLe ministre kosovar des affaires étrangères, Enver Hoxhaj, est bien conscient de la contribution qu'ont apportée l'Europe et de l'OTAN à la construction du jeune pays. Lors...më shumë
Serbia me marrëveshjen për fusnotën, e ka pranuar realitetin e Kosovës së pavarurVendimi i BE-së për dhënjen e statusit të kandidatit për Serbinë, ka të bëjë me një gjeopolitikë të re, thotë në intervistë...më shumë
NJOHJET S'NDALENMinistri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se me arritjen e marrëveshjes në Bruksel për përfaqësimin rajonal Kosova po...më shumë
Zgjedh Faqen
1234567891011
Artikuj: 64