Arkivi

Tetor 2015
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Diplomacia Ekonomike


Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës tashmë ka draftuar Strategjinë për diplomaci ekonomike, e cila shumë shpejt do të publikohet për mediet si dhe do të plasohet në ueb-faqen zyrtare të MPJ-së dhe në mjetet tjera të komunikimit masiv. 


Kryeministrat Thaçi dhe Orban morën pjesë në Forumin Ekonomik në Budapest

13.06.2012

Budapest, 13 qershor 2012 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me Kryeministrin hungarez, Viktor Orban, sot bën hapjen e Forumit Ekonomik të mbajtur në kryeqytetin hungarez, Budapest.më shumë

Kosova promovon kapacitetet ekonomike para investitorëve francezë

25.05.2012

Paris, 23 maj 2012 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Francë në partneritet me Agjencinë franceze për zhvillimin ndërkombëtar të kompanive (UBIFRANCE), ka organizuar sot në Paris konferencën për promovimin e mundësive...më shumë

Kapacitetet investuese të Kosovës prezantohen në Frankfurt

02.02.2012

Frankfurt, 30 janar 2012 - Pas anëtarësimit vitin e kaluar në Forumin Ekonomik Gjermano-Aziatik, Kosova ka marrë pjesë dhe është prezantuar në mënyrë...më shumë

<< < 1 >> >